dfsf

Yeni Volkswagen Passat 2014 incelemesi, fiyatı ve resimleri

Yeni Volkswagen Passat 2014 incelemesi, fiyatı ve resimleri

Dünya’nın en çok tutulan otomobil markalarından olan Volkswagen’in en çok tutulan modeli olan yeni Passat 2014’ü sizler için inceledik ve özelliklerini çıkardık. Bu yazımızda yeni passata ait bir çok özelliğin açıklamasını detaylı bir şekilde inceleyebileceksiniz. GÜVENLİK Güvenliğiniz bizim için her şeyden daha önemli. İşte bu nedenle, tüm modellerimizde hava yastıklarından fren sistemine kadar tüm ekipmanları […]

18 Ocak 2014 Cumartesi - 1950 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Dünya’nın en çok tutulan otomobil markalarından olan Volkswagen’in en çok tutulan modeli olan yeni Passat 2014’ü sizler için inceledik ve özelliklerini çıkardık. Bu yazımızda yeni passata ait bir çok özelliğin açıklamasını detaylı bir şekilde inceleyebileceksiniz.

GÜVENLİK

Güvenliğiniz bizim için her şeyden daha önemli. İşte bu nedenle, tüm modellerimizde hava yastıklarından fren sistemine kadar tüm ekipmanları defalarca test edip, size en gelişmiş güvenlik seviyesini sunuyoruz.

Hava Yastıkları
Hava yastıkları neden önemli? Çünkü sadece emniyet kemeri takmak yeterli değil. Olası bir kaza anında öne doğru savrulmak önemli bir yaralanma riski oluşturur, sadece emniyet kemeri kullanmak bu riski belirli oranlarda azaltsa bile tek başına yeterli olmayabilir. İşte bu noktada hava yastıklarının önemi ortaya çıkar. Yeni Passat sizi korumak için bu konuda iddialı: Sürücü ve ön yolcu ön, ön koltuklar için yan ve ön ve arka koltuklar için perde hava yastıkları tüm donanım seviyelerinde standart.

ESP
Tüm Passat’larda standart olarak sunulan Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyor. Diğer sürüş destek sistemleri ile eş zamanlı çalışan ESP, öne ya da arkaya kaymanız durumunda kontrolü kaybetmemenize yardımcı oluyor

ABS
En önemli kaza nedenlerinden biri frenleme esnasında oluşan kızaklama ile kontrolün kaybedilmesidir. ABS’siz araçlarda frene uygulanan sert tepkiler otomobilin kızaklamasına ve kontrolün kaybedilmesine neden olabilir. Ancak ABS ve hidrolik fren asistanı sayesinde sert ve frenleme esnasında bile kontrol sürücüde olmaya devam eder. Bu sayede Passat’ınızı mümkün olan en kısa süre ve mesafede durdurabilirsiniz

İç Denetimli Alarm
Kapıları kilitli olan Passat’ınızı sizden habersiz birisi açmaya çalışırsa alarm sistemi anında devreye girerek sesli ve görsel olarak uyarı sinyalleri göndermeye başlıyor. Ayrıca Passat’ınızın içindeki iç denetim sistemi, otomobilin içindeki tüm hareketleri tarama özelliğine sahip. Hayatınızı kolaylaştırırken hırsızların işini oldukça zorlaştıran alarm sistemine opsiyonel olarak sahip olabilirsiniz

MÜHENDİSLİK

Şehir hayatında trafikte geçirdiğiniz zamanı düşününce konfordan taviz veremezdik. Yükseklik ayarlı emniyet kemerlerinden elektrikli açılır ön-arka camlara kadar her detayı konforunuz için yarattık.

Lazer Kaynak Teknolojisi
Yeni Passat yüksek teknoloji ve kusursuz işçiliğin ürünlerinden biri. Lazer kaynak teknolojisi rijit gövde yapısı oluşturarak hem sağlamlığı arttırır hem de yol tutuşu ve araç içi ses yalıtımına katkı sağlar. Böylece Passat’ınız sadece aldığınız yıl değil, ilerleyen yıllarda da sağlamlık ve sessizliğini korur.

Aerodinamik Yapı
Daha Verimli: Yeni Passat aerodinamik yapısı ile etkileyici performansını düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunuyor. Daha Güvenli: Aerodinamik yapı, yakıt tüketimi ve performansa katkı sağladığı gibi özellikle yüksek hızlarda ve rüzgarlı alanlardan geçerken yola en güçlü şekilde tutunmaya da yardımcı oluyor. Böylece Yeni Passat hem mükemmel görünüyor hem de güvenlikteki iddiasını ortaya koyuyor.

Kaliteli İşçilik
Yeni Passat işçilik kalitesinde referans olmaya devam ediyor. En kaliteli malzemeler, kusursuz işçilik ile birleşince ortaya benzersiz bir lüks çıkıyor. Yeni Passat’ın kapısını açtığınız anda görmeye başlayacaklarınız sizi çok etkileyecek.

Rijit Yapı
Yeni Passat yaratılırken güvenlik unsurları da ihmal edilmedi. Bunu başarabilmek için üretim esnasında en modern teknolojiler tercih edildi. Bu teknolojiler sayesinde ortaya çıkan güçlü gövde, olası çarpışmalarda ortaya çıkabilecek enerjiyi absorbe ederek sürücü ve yolcuların yaralanma riskini azaltıyor. Sağlam yapı aynı zamanda yol koşullarından daha az etkilenmenizi sağlarken, sürüş esnasında benzersiz sessizliğe de katkıda bulunuyor.

Galvanizli Gövde
Yeni Passat’ınızın yapısını güçlendirmek, çevresel etkilere karşı direncini arttırmak ve paslanmazlık süresini uzatmak için gövdeye galvanizleme işlemi uygulanır.

TEKNOLOJİ

Sürüşe duyarlı hız sabitleyiciden yağmur sensörüne, Bi-Xenon farlardan yorgunluk tespit sistemine kadar her detayı sizin konforunuz için düşündük.

Anahtarsız Giriş Sistemi
Anahtarsız giriş sistemi sayesinde Yeni Passat’ınızın anahtarına dokunmadan kapınızı açabilirsiniz. Sensörler aracılığıyla aracınız sizi algılar ve kapıya elinizi uzattığınız anda kapı açılmaya hazır hale gelir. Bu sistem Highline donanımlı Yeni Passat’larda standart, diğer donanımlarda opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Ön ve Arka Park Sensörleri
Yeni Passat önünde ve arkasındaki engelleri sensörler aracılığıyla tespit ederek sizi sesli ve görsel olarak uyarır. Böylece en dar alanlara bile park etmek oldukça kolay hale gelir. Engel ile aradaki mesafe radyo ya da navigasyon ekranına grafikler ile aktarılarak görsel açıdan da gerekli destek sağlanmış olur. Ön ve arka park sensörleri tüm Yeni Passat’larda standart olarak sunulmaktadır.

LED Farlar
Yeni Passat LED farları ile daha da iddialı. LED farlar şık görünmekle kalmıyor, daha hızlı sürede tepki vererek sürücüye zaman kazandırdığı gibi daha uzun ömürlü olma özelliğini de beraberinde getiriyor. LED ön ve arka farlar Highline donanımında standart, Trendline ve Comfortline donanımlarında ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Park Asistanı
Park asistanı sayesinde en dar alanlara park etmek bile artık oldukça eğlenceli hale geliyor. Aracınızı park etmek istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey orta konsolda bulunan park asistanı düğmesine basmak. Düğmeye bastığınız anda Yeni Passat çevrenizdeki boşlukları taramaya başlıyor ve aracınızı park edebileceğiniz genişlikte bir alan tespit ettiği anda sizi sesli ve görsel olarak uyarıyor. İşte bu noktada yapmanız gereken şey çok basit: aracınızı geri vitese alın ve sadece gaz ile frene dokunun. Yeni Passat tüm direksiyon manevralarını sizin için otomatik olarak yapar. Yeni Passat’ta kullanılan 2. nesil park asistanı sayesinde artık sadece paralel alanlara değil, dik boşluklara da park etmek mümkün hale geliyor.

BlueMotion Teknolojisi
Yeni Passat konfor ve gelişmiş sürüş sistemleri ile olduğu kadar çevreye verdiği değer konusunda da çok iddialı. Tüm motorlar gelişmiş BlueMotion teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde düşük emisyon ve yakıt tüketim değerlerine ulaşmak mümkün oluyor. İşte örneklerden biri: Yeni Passat’ın BlueMotion Teknolojisine sahip 1.6 TDI motoru 100 km’de sadece 4.3 lt yakıt tüketirken, 114 g/km emisyon değeri ile yakalanması güç bir değer elde ediyor.

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

Yeni Passat benzersiz konforu ve gelişmiş sürüş destek sistemleri ile sizi istediğiniz yere götürmeye hazır.

Sürüşe Duyarlı Şasi Kontrol Sistemi (DCC)

Sürüşe duyarlı şasi kontrol sistemi ile istediğiniz sürüş modunda seyahat etmeniz çok kolay. Yeni Passat’ta orta konsola entegre edilen bir düğme ile hızınızı sürüşe duyarlı olacak şekilde sabitlemeniz mümkün. 3 farklı tipte sürüş modundan birini seçmeniz yeterli: Normal, Sport ve Comfort. Seçtiğiniz sürüş moduna bağlı olarak otomobilinizin süspansiyon ayarları elektronik olarak yapılır. Sürüşe duyarlı şasi kontrol sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Eğim Kalkış Asistanı

Eğim kalkış asistanı yokuşlardan çıkarken aracınızın geriye doğru kaymasını engeller. Bu sayede kalkış esnasında el frenine ihtiyaç duymadan, geriye doğru kayma endişesi taşımadan yolunuza devam edebilirsiniz. Eğim kalkış asistanı sürüşünüzü kolaylaştırdığı gibi, dur-kalk trafikte güvenliğinizi arttırır.

Geri Park Kamerası

Opsiyonel olarak sunulan geri park kamerası Passat’ınızın radyo ya da navigasyon ekranına, otomobilin arkasındaki görüntüyü eş zamanlı olarak aktarır. Grafiklerle desteklenen bu görüntü sayesinde park etmek her zamankinden daha kolay.

Şerit Takip Asistanı

Şerit takip asistanı yardımcı bir pilot gibi çalışarak Passat’ınızın şerit dışına çıkmaya başladığı anda sizi uyarır. Trafik kazalarının önemli bir kısmının sürücünün konsantrasyon kayıpları neticesinde gerçekleştiği düşünüldüğünde şerit takip asistanının önemi daha kolay anlaşılır. Dikiz aynasına entegre edilen kamera ile yolunuz üzerindeki şeritler tespit edilir, sinyal vermeden şeridinizin dışına taşmanız durumunda sistem devreye girer. Sinyallerinizi devreye sokarak şerit değiştirmek istediğiniz anda ise bu akıllı sistem otomatik olarak devreden çıkar. Şerit takip asistanı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yorgunluk Tespit Sistemi

Volkswagen’in geliştirdiği bu akıllı sistem sayesinde kendinizi yorgun hissettiğiniz ve sürüşe ara vermeye ihtiyaç duyduğunuz anlar otomatik olarak tespit ediliyor. Bu sisteme neden ihtiyaç duyduk? Trafik kazalarının %25’inin yorgunluk kaynaklı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bu kazaların sonuçları genellikle ciddi yaralanmalar ile sonuçlanıyor, çünkü yorgunluktan uyuyakalan sürücülerin genellikle tepki vermeye zamanları olmuyor. Yeni Passat’taki yorgunluk tespit sistemi sizi bu durumların oluşma riskine karşı önceden uyarma yeteneğine sahip. Sistem nasıl çalışıyor? Sürücünün direksiyon hareketleri sistem tarafından yakın takip altına alınıyor. Tüm şerit değiştirme ve direksiyona yön verme hareketleriniz sistem tarafından kaydediliyor. Bu sayede normal sürüş karakterinizden farklı bir durum oluştuğu anda sistem bunu otomatik olarak algılıyor. Sistem sürücüyü nasıl uyarıyor? Sistem yorgun olduğunuzu tespit ettiği anda sizi ikaz sesi ve kontrol panelindeki ikaz ışığı ile mola vermeniz için uyarıyor. Eğer ara vermeden aracınızı kullanmaya devam ederseniz, 15 dakika sonra bu uyarı tekrar ediliyor. Yorgunluk tespit sistemi Comfortline ve Highline donanımlarında standart, Trendline donanımda ise opsiyonel olarak sunulmaktadır.

SÜRÜŞ

Güçlü motor seçenekleri, benzersiz şanzıman teknolojileri ve çevreye duyarlı sistemler sürüş keyfinizi benzersiz kılacak.

Start-Stop Sistemi

Aracınız ışıklarda ya da yoğun trafikte beklerken yakıt tüketir. Start-Stop sistemi bu sırada aracınızın motorunun otomatik olarak durmasını sağlar. Yine sistem sayesinde ayağınızı frenden çektiğiniz anda motor otomatik olarak çalışmaya başlar. Trafikte kırmızı ışığa doğru ilerlerken aracınız durana ve motor Start-Stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulana kadar ayağınızı frende tutun. Motor çalışır çalışmaz ayağınızı fren pedalından çekin ve hareket etmeye başlayın. Fren enerjisi geri kazanım özelliği Yeni Passat’ta tüm motorlarda standart olarak sunulmaktadır.

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Frenleme esnasında ortaya çıkan enerji Yeni Passat’ta aküyü şarj etmek için kullanılır, bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanırken hem de aracın motorunun ekstra yakıt tüketmesi engellenir. Fren enerjisi geri kazanım özelliği Yeni Passat’ta tüm motorlarda standart olarak sunulmaktadır.

TDI Motor

Common rail teknolojisine sahip turbo şarjlı direkt enjeksiyonlu dizel motorlarımız yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunmayı başarıyor. Ayrıca TDI motorlar özel teknolojileri sayesinde çok sessiz çalışma yeteneğine sahip oldukları gibi düşük emisyon değerlerine de imza atıyorlar. Yeni Passat’ta kullanılan 1.6 TDI motor genel kullanımda 4,3 lt/100 km yakıt tüketirken, 2.0 TDI motor 250 Nm’lik tork değerine ulaşıyor.

TSI Motor

TSI teknolojisine sahip benzinli motor doğrudan enjeksiyon ve turboşarj sayesinde, daha az yakıt tüketiyor ve daha düşük emisyon değerleri elde ediyor. Motor teknolojilerine ve kullanım özelliklerine göre verilen dünyadaki tek ödül olan “Engine Of The Year” yarışmasına 1-1.4 litre arası motorlar kategorisinde katılan Volkswagen’in TSI motoru, sınıf liderliğinin yanı sıra, genel klasmanda da “Uluslararası Yılın Motoru” ödülü almaya hak kazandı.

YENİ VOLKSWAGEN PASSAT 2014 RESİMLERİ

VİDEOLAR

FİYAT LİSTESİ

Model Donanım Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Trendline 63.500 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Trendline 75.900 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Comfortline 71.100 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 83.300 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Exclusive 77.200 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Exclusive 89.400 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline 84.900 TL
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 98.000 TL
Passat 1.4 TSI 160 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 87.500 TL
Passat 1.4 TSI 160 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 102.200 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Trendline 75.300 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Trendline 85.100 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 82.700 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 92.100 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Exclusive 88.700 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Exclusive 98.100 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Highline 97.200 TL
Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 107.200 TL
Passat BlueMotion BlueMotion 83.300 TL
Passat 2.0 TDI 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 116.000 TL
Passat 2.0 TDI 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 134.800 TL
Passat 2.0 TDI 177 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 144.400 TL
Opsiyon
* ÖTV oranları motor hacmi 1600 cc’ye kadar olan modellerde %45,
2000 cc’ye kadar olan modellerde %90, 2000 cc ve üzeri modellerde
%145 olarak hesaplanmaktadır.* Tavsiye edilen anahtar teslim bedeli içerisinde yer alan trafik
tescil bedeli; plaka bedeli, ruhsat bedeli, ruhsat tescil bedeli,
trafik tescil hizmet bedeli, damga vergisi ve hizmet bedeli dahil
fiyatlar olup, müşteri talebi veya resmi makamların uygulamaları
nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Trafik tescil işlemleri müşteri
tarafından veya müşterinin talebi halinde yetkili satıcı tarafından
yapılabilmekte olup, yetkili satıcıdan hizmet alınması halinde
trafik tescil işlemlerine ilişkin bedeller müşteri tarafından
ödenir. Diğer talepler ayrıca ücretlendirilir.* Trafik tescil işlemleri masrafları içerisinde trafik sigorta
masrafı yer almamaktadır. Bu bedel, müşteri tarafından
karşılanacaktır.* Yürürlükte olan uygulamalardaki değişikliklerden kaynaklanabilecek
vergi, masraflar ve fiyat değişikliklerinden müşteri sorumludur.* Tavsiye edilen anahtar teslim fiyatların içerisinde aracın sadece
teslim edildiği döneme ait Motorlu Taşıtlar Vergisi bedeli yer
almaktadır.* Doğuş Otomotiv; Volkswagen otomobillerin model, fiyat, teknik
özellik, donanım ve renklerinde değişiklik yapma hakkını saklı
tutar.

 


Aranan kelimeler:

yeni passat 2014,passat 2014 yeni kasa,passat 2014,2014 passat yeni kasa,passat 2014 yeni kasa fiyatı,yeni passat 2014 resimleri,passatn en ok tutulan modeli hangisi,2014 pasat zellikleri,passat otomobil anahtar nasl kartlr,passatn tutulan modeli,passat ta tutulan motor,2014 model passat,passatın en çok tutulan modeli,yeni passat inceleme,passat tutulan modeli,2014 model passat cc ne kadar hiz yapar,2014 model passat fiyatlar,passat cc yeni kasa ne zaman çıktı,yeni passat kullananların yorumları,pasat 2014 teknik zellileri

Bir Cevap Yazın

Sayfalar

Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül